On his debut album, Selectone invites you to an exploring trip. A trip to uninhabited ambient landscapes, colored by introverted moods and melodies. Spinning out the spire of hi-freq emotions again and again. Connecting wires at dead levels of understanding.
Skew rhythms, shattering beats, trembling drones melting-down with noises, distant voices and sound-dust, back to the primal silence. That's the metaphysics of his own. Take a breath and immerse yourself into the deep space of Selectone. Blessedness comes through the sound grasp!

ress-01

Release date: 17th November 2006
Format: CDR 44' 51", handmade resso-pack, handprinted. Limited edition of 150 numbered copies.
You can buy the CD in Polí5 shop in Prague, or order from us.
Digital format for download is available here.

Music composed, recorded and mixed by Selectone.
Design by David Rambousek. Lino-cut by Simona Gleissnerová. Special thanks to Sim.

Reviews

"...Let it be said straight away that it is an intriguing release (...) Selectone has added another chapter to the story about individual sounding productions..."

Bell 03, Electronic Desert, 13.08.2007

"...A dark Holger Czukay of an album. All of the sonic ingredients are there: scratchy vinyl, old records found in an attic, chewed up martial-music excerpts, white noise, field recordings. Stitched together into a challenging rhetorical question. Packaged in a marvellously crafted cardboard envelope, with a folded inner drawer that encloses the disc. (...) Unearthed – what have we unearthed? The album requires at least 5 listens for all of the bits to fall into place; this is a work of depth that ultimately rewards with impressions like the burn-shadow of an atomic bomb victim on some Nagasaki hard-standing."

Alan Walker (Landschaft), 11.08.2008

"...Deska plná minimalistických jevů, nápaditých samplů a ruchových smyček má vysoce nadhozenou laťku v těchto končinách. Toto dílko aspiruje na album roku ve své kategorii."
"...Selectone se vydal na své objevování nepoznaného s velkou oddaností. Důmyslně kombinuje akustické prvky (kytara, klavír) s propletencem vytvořených smyček infikovaných ambientními náladami a beaty."

Dan Hájek, Musicserver.cz, 11.12.2006

"...Ačkoliv se v souvislosti se Selectone mluví nejčastěji o ambientu, žánrové zařazení je ošemetné. Devět skladeb Unearthed se rozpíná od downtempa (Load Imprint), glitche (Defense) až po noise (Rela-tv-sm) a darkwave (Treatment). Žánrová roztěkanost neruší, hraje si s pozorností posluchače. Desku vlastně tvoří devět nezávislých žánrových miniatur, spojených snad jen vzácnou schopností přijít s neobvyklým zvukem. Je dobře, že Selectone jako jeden z mála domácích producentů reflektuje vývoj v elektronické hudbě posledních let, ve kterém se na úkor rytmů začínají upřednostňovat zvláštní zvuky a atmosféra. Na Unearthed jsou nejpůsobivější právě ty skladby, ve kterých jsou beaty rozmazané či nejméně čitelné. Písně nedají posluchači nic zadarmo, o to je ale zážitek z poslechu hlubší. (...)"

Karel Veselý, HIS Voice

"...Jde o technicky vyzrálý výtvor, který svou uměleckou formou navozuje atmosféru hledání řádu a orientace nejen v sonické sféře, ale přeneseně i v nejasném prostředí veškerého okolního světa. Určitým futuristickým vizionářstvím a dovednou prací s mnohovrstevnatým materiálem se Selectone řadí k těm autorům, jejichž způsob vyjadřování bude vždy nacházet posluchačskou pozornost a odezvu."

Petr Drkula, Magazín MusicService, 21.12.2006

"...Na nahrávce se projevují dlouholeté zkušenosti Davida Rambouska s poslechovou elektronikou, která je náročná na kombinaci správných motivů. (...) Své si zde najdou fanoušci nekompromisní noise music i čistého ambientu."

nexis , Xmag, 92/2007

"...tohle je deska, která zní současně, zajímavě, zároveň i zábavně (...) Selectone do Unearthed protlačil i hezký kus původnosti a originality."

Jiří M. Špičák, Newmusic.cz, 25.07.2007

"...Takhle povedené album experimentální elektroniky u nás už dlouho nebylo. Abstraktní, temné a originální, Unearthed má daleko do nostalgie po devadesátkách a je přísně současné."

Karel Veselý, Reflex, 32/2007

[ read all reviews ]

HOME | RELEASES | NEXT RELEASE

CZ | EN
Ressonus Records | ress-01: Selectone - Unearthed
Ressonus Records | ress-01: Selectone - Unearthed
Ressonus Records | ress-01: Selectone - Unearthed